Różnego rodzaju wrzutniki do pojemników

0
189
views

Wrzutniki do pojemników stanowią podstawowe wyposażenie niemalże każdej śmieciarki. Umożliwiają one szybki załadunek śmieci z koszy do zbiorczych kontenerów. Pod względem samej mechaniki ich działania, mogą one zostać zamontowane w wersji hydraulicznej jak i elektrycznej. W wersji hydraulicznej wykorzystywane są chociażby siłowniki pneumatyczne do 2RK.

Ten rodzaj wrzutników to dobry kompromis pomiędzy łatwością ich użytkowania oraz przystępną ceną. Alternatywę stanowią wrzutniki elektryczne niskonapięciowe, które niejako stanowią wersję bardziej zautomatyzowaną. Wrzutniki mogą być również w różny sposób zamontowane na śmieciarce. Najpopularniejszą wersją jest ta montowana od tyłu, ale można też pokusić się o wrzutnik instalowany z boku śmieciarki. Kolejna ważną zmienną jest układ takiego wrzutnika. Może on być dostosowany do opróżniania jednego kontenera, może być też dzielony podwójnie lub potrójnie. Modele można również podzielić na te o niskiej oraz o wysokiej krawędzi załadunku. Najprostszymi modelami wrzutników są te przeznaczone do całkowicie ręcznej obsługi.

https://www.terbergmatec.pl/globalassets/trrg/distributor-support/technical-library/manuals-polish/s2s000-0000-0400_operator-handbook_po.pdf

Maszyna dostosowana do odbioru konkretnego rodzaju odpadów

 

Śmieciarka może zostać dobrana także pod kątem rodzaju odpadów, jakie ma zbierać- tak samo wrzutnik. Niektóre modele będą odpowiednie dla odpadów zmieszanych, komercyjnych, a inne dla odpadów recyklingowych. Są takie śmieciarki oraz wrzutniki, które najlepiej sprawdzają się do odbioru odpadów z pojedynczych kubłów przy indywidualnych gospodarstwach domowych, a także takie, które będą odbierać odpady komercyjne czy też które będą odbierać odpady typowo przemysłowe. Specyfika każdego z tych zadań jest odrobinę inna. Najistotniejsze jest to, jak szeroka gama maszyn tego rodzaju jest oferowana przez producentów, a co za tym idzie daje to możliwość niemalże idealnego dopasowania maszyny do zadania, jakie ma wykonywać. Kupując sprzęt bezpośrednio u producenta można też liczyć na korzystną możliwość późniejszego jego serwisowania jeśli zajdzie taka konieczność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here