Po zakupie używanego samochodu…

0
1393
views

ak pokazują statystki w Polsce najwięcej kupuje się używanych samochodów, wiąże się to przede wszystkim z ich ceną, która jest o wiele atrakcyjniejsza niż zakup nowego samochodu z salonu. Jednak kupując używany samochód należy w miarę możliwości dobrze go sprawdzić, a następnie pamiętać o kilku krokach, które są konieczne przy dokonywaniu tego typu zakupów.

  1. Wymiana olejów samochodowych – według producentów oleje należy wymieniać co określoną jednostkę czasu lub po przejechaniu określonej liczby kilometrów. Kupując używany samochód nie możemy mieć pewności kiedy ostatnio były w nim wymieniane oleje oraz filtry, dlatego należy zacząć przede wszystkim od wymiany tych elementów. Wszelkiego rodzaju oleje motoryzacyjne można dostać na stronie – http://www.olejarz.pl/3-oleje.

  2. Wymiana klocków hamulcowych oraz paska rozrządu – to kolejne elementy, które zużywają się podczas eksploatacji samochodu dlatego też kupując samochód używany należy założyć, że elementy te nie były dawno wymieniane. Dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy dobrze jest zanim zasiądziemy za kółkiem pojazdu wymienić klocki hamulcowe oraz pasek rozrządu.

  3. Zgłoszenie samochodu w wydziale komunikacyjnym – nowy właściciel ma miesiąc na to by zgłosić kupno samochodu oraz zarejestrować go na siebie. Jest to kolejny obowiązek jakiego należy dopełnić po zakupie używanego samochodu.

  4. Opłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych to kolejna kwestia jaka z reguły przerzucona jest na kupującego samochód. Jeśli spisana została umowa kupna – sprzedaży a kupujący zapłacił więcej niż 1000 zł za samochód, to musi on odprowadzić do urzędu skarbowego podatek.

  5. Zgłoszenie samochodu do ubezpieczenia jest kolejną kwestią o jakiej należy pamiętać kupując samochód. W przypadku kupna używanego samochodu bezpośrednio od właściciela możliwe jest dokonanie cesji umowy ubezpieczenia, wówczas zwraca się poprzedniemu właścicielowi równowartość sumy ubezpieczenia od dnia sprzedaży do końca okresu ubezpieczeniowego i nie trzeba poszukiwać nowej firmy ubezpieczeniowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here