Jak sprzedać samochód?

0
1950
views

Sprzedaż samochodu to coś, czego doświadczył lub doświadczy dopiero każdy, kto jest właścicielem pojazdu. Pomimo tego, że z reguły dbamy o nasze samochody to przychodzi taki czas, kiedy potrzebna jest po prostu zmiana na lepszy model, aby nam było jeszcze wygodniej i bardziej komfortowo. Jednak, aby kupić nowy samochód, często trzeba sprzedać stary. Jakie mamy tutaj możliwości?

1.Samodzielna sprzedaż samochodu to pierwsza opcja. Mamy tu co najmniej kilka możliwości. Pierwszą z nich jest dodanie ogłoszenia na portalach motoryzacyjnych, które zostały stworzone z myślą o osobach, które chcą sprzedać swoje auto. Istotne są na pewno zdjęcia pojazdu, zarówno te prezentujące auto z zewnątrz, jak i wewnątrz (wyposażenie w środku jest równie ważne). Dobrze jest też zrobić zdjęcia pod maską czy zdjęcia bagażnika. Wcześniej dobrze jest umyć auto – brudny samochód to nie jest coś, co zachęca do zakupu. Także dobrej jakości zdjęcia to pierwsza sprawa. Druga to dokładny opis samochodu, jego użytkowania – im więcej w nim zawrzemy, tym lepiej. Dlaczego? Ponieważ jeśli już ktoś zadzwoni, to znaczy że wszystko, co napisaliśmy jest dla niego zrozumiałe i do zaakceptowania, nie będzie niczym zdziwiony. Lepiej jest odbierać mniej telefonów, ale bardziej konkretnych. Też nie tracimy wtedy czasu na dokładne opowiadanie całej historii. Drugą opcją jest zwieszenie na samochodzie kartki (najczęściej na szybie po wewnętrznej stronie) informacji o sprzedaży wraz z numerem telefonu. Zawsze jest jakaś szansa, że ktoś kartkę zobaczy i zadzwoni. Plus jest taki, że osoba widzi od razu samochód i może ocenić, czy się podoba czy też nie. Trzecią możliwością jest dodanie informacji o sprzedaży samochodu na swoim profilu w mediach społecznościowych. Znajomi to zobaczą, może przekażą dalej i jest szansa, że ktoś zainteresowany zakupem się pojawi.

2.Drugą opcją, znacznie łatwiejszą i przyjemniejszą, jeśli chodzi o sprzedaż auta jest skorzystanie z oferty skupu aut używanych. Nie tracimy tu czasu na zamieszczanie ogłoszeń, robienie zdjęć, umawianie się z zainteresowanymi kupnem osobami. Wystarczy wybrać polecany skup samochodów używanych w krakowie, następnie odwiedza nas pracownik, wycenia auto. Jeśli oferta się nam podoba to wystarczy wypełnić formalności i po sprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here