Samochód po wypadku – co dalej?

0
1435
views

Statystyki pokazują, że w Polsce 70% aut, są to samochody używane. Ich stan techniczny bywa różny, niektóre z trudem przechodzą przeglądy. Dużym kłopotem dla właściciela staje się wypadek samochodowy, zwłaszcza jeśli szkoda była dość znacząca. Wówczas wielu właścicieli zadaje sobie pytanie, czy powinni naprawiać samochód, czy może oddać go do stacji demontażu. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Nie ma się co oszukiwać naprawa powypadkowego samochodu może okazać się niezwykle kosztowna. To oczywiście zależy od tego w jakim stopniu samochód uległ wypadkowy, jakie są straty i jak wiele pracy trzeba wykonać by przywrócić mu świetność. Warto jeszcze pamiętać, że zanim oddamy samochód do naprawy należy wypadek zgłosić firmie ubezpieczeniowej, wówczas ubezpieczenie może pokryć koszt naprawy w całości, albo przynajmniej w części. Remont takiego samochodu pozwoli nam daj jeździć naszym autem, choć należy wziąć pod uwagę, że może być kosztowny.

Inną opcją jest oddanie samochodu do stacji demontażu, wówczas zostanie on rozebrany na części. Oddanie do takiej stacji wiąże się z zaklasyfikowaniem samochodu jako szkoda całkowita pojazdu, która obejmuje ubezpieczenie, wówczas właściciel może liczyć na pokaźny zwrot z ubezpieczenia. Ponadto należeć się będzie właścicielowi zwrot z tytułu niewykorzystanej składki na ubezpieczenie. Możliwość uzyskania nie małych środków z funduszu ubezpieczeniowego pojazdu sprawia, że wiele osób wybiera właśnie taką możliwość poradzenia sobie z problemem jakim jest samochód po wypadku.

Wiele osób waha się pomiędzy naprawą samochodu a złomowaniem. Obawiają się, że nawet jeśli naprawią samochód i będą nim jeździć to w momencie, gdy zechcą go sprzedać nie znajdą kupca zainteresowanego samochodem po kolizji. Nie jest to jednak oczekiwanie słuszne, bo istnieją nie tylko osoby prywatne, ale także firmy które skupują samochody powypadkowe, przykładem może być między innymi – skup aut powypadkowych kraków i okolice.

Wypadek to zawsze dużo stresów związanych z zagrożeniem życia, często urazami ciała, ale także problemy, które pojawiają się później. Kwestie ubezpieczenia oraz pytanie co zrobić z samochodem po wypadku. To czy auto będzie remontowane czy może zdemontowane zależy tak naprawdę od właściciela i odpowiedzi na pytanie: co będzie dla niego bardziej opłacalne i w jakim faktycznie jest stanie samochód. Zarówno z jednego, jak i drugiego rozwiązania korzysta wielu kierowców, którym zdarzył się wypadek samochodowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here