Naprawa bezgotówkowa aut w Warszawie

0
268
views

Bywa, że w efekcie stłuczki auto zostaje uszkodzone w sposób, który uniemożliwia dalszą jazdę. Dlatego też warto wiedzieć, gdzie naprawić auto bezgotówkowo. W Warszawie można to zrobić m. in. w ABC Cars.

Jeśli pojęcie naprawy bezgotówkowej to dla Ciebie abstrakcyjne pojęcie, postaramy się w artykule wyjaśnić tego typu postępowanie, poszczególne procedury w taki sposób, byś mógł samodzielnie oszacować pewne koszty i stwierdzić, czy to Ci się opłaca.

Naprawa aut w formie AC/OC

Jeśli pojazd zostaje zgłoszony jako szkoda, Twój ubezpieczyciel jest zobowiązany, by pokryć koszty jego naprawy. Co prawda możesz stracić w ten sposób część zniżek (chyba, że zadbałeś zawczasu o ich ochronę nawet w przypadku wydarzenia drogowego z Twojej winy), jednak warto skorzystać z tego rozwiązania, aby samodzielnie nie musieć pokrywać kosztów naprawy.

Zawarcie w umowie z ubezpieczycielem warunków dotyczących bezgotówkowej naprawy, może zatem uratować Twój portfel od ogromnych kosztów – pamiętaj, że nie zawsze naprawa po wypadku wynosi kilkaset złotych. W autach nowej generacji często naprawy wynoszą nawet kilkadziesiąt tysięcy.

Czy każdy warsztat realizuje naprawy bezgotówkowe?

Niestety, nie każdy warsztat realizuje naprawy bezgotówkowe. Dzieje się tak dlatego, że dany ubezpieczyciel podpisuje umowę z firmą, która w pewien sposób odpowiada jego standardom. Jeśli zatem firma ubezpieczeniowa celuje w segment aut luksusowych, nie będzie zainteresowana współpracą z miejscami, które zwyczajnie nie zajmują się tego typu naprawami.

W naprawie bezgotówkowej mamy do czynienia z brakiem udziału właściciela w naprawie szkody. Wszystkim zajmuje się ubezpieczyciel oraz pracownicy miejsca, gdzie samochód ma zostać  naprawiony. Poza tym usługa może obejmować zabranie auta z miejsca wypadku, ale tę opcję dobrze wcześniej sprawdzić.

Co jest lepsze – naprawa bezgotówkowa czy wypłata odszkodowania?

W przypadku wyboru lepszej opcji – czyli co wolimy – wypłatę odszkodowania czy może naprawę bezgotówkową, należy zastanowić się, czy nasz zaufany mechanik naprawi szkodę w kwocie, która ma być wypłacona z powodu wypadku. Niejednokrotnie jest to bardziej opłacalna opcja – zwłaszcza w przypadku nieco starszych aut- jednak jeśli wypadkowi uległa stosunkowo nowa maszyna, lepiej zdecydować się na naprawę bezgotówkową i zwyczajnie oszczędzić sobie stresu.

Mamy nadzieję, że dzięki treści tego artykułu łatwiej będzie Ci podjąć decyzję odnośnie do tego, co warto zawrzeć w swoim ubezpieczeniu oraz czy naprawdę naprawa bezgotówkowa będzie lepsza w Twoim przypadku.

Potrzebujesz naprawy bezgotówkowej samochodu? Odwiedź: https://abc-cars.pl/oferta/naprawy-blacharsko-lakiernicze/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here