Zastosowanie różnego rodzaju tulei

0
355
views

Na pierwszy rzut oka element ten może wydawać się bardzo niepozorny, w praktyce jednak jego zastosowanie w wielu przypadkach jest wręcz kluczowe. Tuleje przyjmują bardzo charakterystyczny kształt wydłużonego pierścienia. W wielu przypadkach zastosowanie znajduje tuleja cylindryczna, a kolejnymi specyficznymi odmianami tulei jest też tuleja zaciskowa bądź redukcyjna, stożkowa, a także tuleje poliuretanowe. Konkretny rodzaj tulei jest przypisany do jej specyficznego zastosowania. Szalenie istotne jest jednak, aby elementy te były wykonywane w taki sposób, aby nie ulegały korozji i były odporne na występujące różnice temperatur. Powinny to być elementy solidnie wykonane, bardzo wytrzymałe, wykonane z najwyższą starannością.

 

Czym są tuleje rozprężne? Gdzie się je stosuje w praktyce?

 

Z takimi tulejami mamy przede wszystkim do czynienia w przemyśle drukarskim. Z tym przemysłem są też często kojarzone. Stanowią one nieodłączne elementy maszyn, które wykorzystywane są do druku, uszlachetniania powierzchni, a także ich laminowania. Tuleje tego typu pokrywane są elastomerami. Tuleje, które są dedykowane do laminowania, powlekania, a także do wklęsłodruku mają kształt stożka. Wśród nich można znaleźć wersje nieprzewodzące. Z kolei do druku fleksograficznego stosowane są inne tuleje- te o kształcie cylindrycznym.

 

Jak widać, tuleje mogą być bardzo różne, a w zależności od konkretnego ich rodzaju można uzyskać całkowicie inny efekt. W przemyśle drukarskim ten efekt jest bardzo szybko namacalny i widoczny- przekłada się na jakość oraz plastyczność druku widoczną gołym okiem. Coraz to nowe rozwiązania, patenty i rozwój technologii sprawia, że można wręcz idealnie dobrać takie elementy jak tuleje do poszczególnych zadań. Czasem trzeba jednak poradzić się specjalistycznej firmy, która je produkuje i dopasowuje ich rodzaj do odpowiedniego przeznaczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here