Malowanie proszkowe metoda lakiernicza…

0
1695
views

Malowanie proszkowe metoda lakiernicza, która w ostatnich latach niezwykle zyskała na popularności. Proces składa się z trzech głównych etapów: przygotowanie do malowania, nanoszenie farby oraz jej utwardzanie. Na każdym z etapów kluczowa jest staranność, która gwarantuje długoletnie efekty.

Przygotowanie do malowania pozwala oczyścić metal z zanieczyszczeń i zwiększyć jego przyczepność do farby. Oczyszczenie metalu może odbywać się w sposób zarówno mechaniczny, jak i chemiczny. A tym etapie zabezpiecza się metal przed korozją czy powstawaniem odprysków Drugim etapem jest nałożenie farby na przygotowaną wcześniej powierzchnię, metodą natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Podczas malowania mogą być wykorzystywane różne typy farb proszkowych np. poliestrowe, poliestrowo-epoksydowe bądź epoksydowe. Ostatni etap procesu to utwardzenie farby. W tym celu lakierowany metalowy element pokryty proszkiem umieszcza się w piecu lakierniczym o temperaturze ok. 200 stopni.

Malowanie proszkowe jest ekonomicznym i  przydatnym rozwiązaniem stosowanym w wielu branżach, w których wykorzystuje się elementy i konstrukcje metalowe. Wiele osób wykorzystuje malowanie proszkowe felg w swoich samochodach czy motocyklach. Koszty za malowanie proszkowe  są nieco wyższe niż w malowaniu tradycyjnym, jednakże na uwagę zwraca fakt iż ta metoda jest niezwykle nowoczesna, ekologiczna i opłacalna. Malowane proszkowo jest wyposażenie sklepów i magazynów (m.in. półki sklepowe, kosze ekspozycyjne, regały metalowe czy wieszaki i stojaki). Nie dość, że ma to zalety praktyczne, ale i również estetyczne.

Metoda malowania proszkowego, jako ekonomiczna i opłacalna, zyskuje swoich zwolenników w całym kraju. Łatwo znaleźć firmy zajmujące się malowaniem proszkowym na Podkarpaciu. Ceny za malowanie proszkowe są zróżnicowane, i zależą nie tylko od powierzchni pokrywanej farbą, ale też od kształtu czy tez konkretnej części (jak na przykład felgi). Dlatego zainteresowani tematem znajdą coś na własną kieszeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here