Rozpoczęcie świeżej działalności gospodarczej prawie zawsze jednoznaczne jest z koniecznością wydania sporej ilości pieniędzy na dobry start. Kwoty te są różne w zależności od branży w jakiej chcemy operować, jednak są wydatki, którzy uniknąć się po prostu nie da.
Zazwyczaj przecież nie da się handlować czy świadczyć usług bez odpowiednich do tego narzędzi czy asortymentu. Gałęzią rynku, w której początkowe nakłady prawie zawsze są spore, to bez wątpienia mechanika samochodowa, która jest środowiskiem mocno konkurencyjnym. Nie da się ukryć, że żadnego nowszego modelu samochodu nie da się naprawić za pomocą domowego zestawu narzędzi, w zwykłym garażu z kanałem serwisowym. Jest wręcz odwrotnie i niezbędny jest do tego profesjonalny sprzęt dla warsztatów czy też niektóre nietypowe części będą Nam bardzo potrzebne jak choćby nawet wyciągarka: https://hydroexpert.eu/WYCIAGARKA-3-6-TONY-c45
W pierwszej kolejności jednak musimy zadbać o halę na nasz zakład, co jest podstawą funkcjonowania tego rodzaju przedsiębiorstwa usługowego. Przede wszystkim jej rozmiary powinny pozwalać na przygotowanie przynajmniej jednego kompletnego stanowiska do napraw samochodów, zawierającego linię diagnostyczną, kanał oraz podnośnik dla aut osobowych i dostawczych.
Ponadto musimy zapewnić sobie biuro oraz zaplecze dla pracowników w postaci szatni, jadalni czy toalet z prysznicami. Mając wielu klientów, bardzo przydatny może się okazać niewielki plac przed warsztatem, na którym mogłyby być parkowane samochody czekające na diagnostykę mechanika. Podstawowy zakres usług naszego biznesu, oprócz standardowej mechaniki samochodowej, obejmować powinien także naprawy blacharskie. Samochody, które brały udział w stłuczce lub te, na których pojawiła się pierwsza korozja, to przecież największa pula pojazdów jakie będziemy naprawiać.
Z tego względu wskazane jest posiadanie oprzyrządowania niezbędnego do napraw blacharskich. Bazowym elementem do tego typu stanowiska jest rama naprawczo-pomiarowa, na której odbywają się pomiary, diagnostyka oraz reperacja uszkodzeń w autach powypadkowych. Ustawienie pojazdu na takiej ramie pozwala na szczegółowe określenie rozmiaru defektów oraz zaplanowanie etapów naprawy. Jeśli zatrudnieni przez nas blacharze znają się na swoim fachu, z czasem warto zainwestować w możliwość naprawy innymi metodami.
Wówczas przyda się hydrauliczny zestaw rozpierający służący do rozszerzania elementów z blachy celem ich połączenia, zgrzewarko-wyciągarka do wyciągania wgnieceń czy po prostu młotki blacharskie dla wykwalifikowanego pracownika. Po usunięciu uszkodzeń z pojazdu, zazwyczaj konieczne jest także ponowne lakierowanie elementów, dlatego z czasem można pomyśleć o rozszerzeniu biznesu o lakiernictwo samochodowe.
Pamiętać należy jednak, że możliwość zaoferowania takich usług dla swoich interesantów wiązać się będzie z poważnymi kosztami. Po pierwsze, konieczne będzie przygotowanie specjalnej komory do lakierowania, zakup specjalistycznego sprzętu i materiałów. Po drugie natomiast, cały proces nakładania farb na pojazdy musi być przez kogoś obsługiwany, dlatego też nie obejdzie się bez zatrudnienia doświadczonego lakiernika.